24/04/2023 Απονομή αναμνηστικών για συμμετοχή σε Διαγωνισμό Ζωγραφικής

Μαθήτριες από την Α΄και Γ΄ γυμνασίου του σχολείου μας συμμετείχαν στο Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής με αντικείμενο δηλωτικού σήματος λογότυπου με τίτλο: «Σχεδιά-ΖΩΝΤΑΣ την Ισότητα» για το σχολικό έτος 2022 – 2023 με επιβλέπουσα την εκπαιδευτικό εικαστικό Μπρούζου Μαρία.

Στο πλαίσιο αυτού του διαγωνισμού που συνδιοργάνωσαν η Περιφερειακή Επιτροπή Ισότητας των Φύλων, η ΠΕ.ΔΙ.ΕΚ. και το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ηπείρου και μετά από αξιολογική κρίση ατομικών και συλλογικών έργων μαθητών/τριών Γυμνασίων της Δ.Δ.Ε. Ιωαννίνων από την Επιτροπή Αξιολόγησης,πραγματοποιήθηκε στις 24 Απριλίου 2023 ειδική τελετή βράβευσης και απονομής αναμνηστικών σε όλους τους/τις συμμετέχοντες/ουσες στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του Περιφερειακού Συμβουλίου στο Διοικητήριο (πρώην Νομαρχία Ιωαννίνων).