22/12/2023 Χριστουγεννιάτικη Εορτή

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός των μαθητών και των καθηγητών του σχολείου μας στον Ιερό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Σταυράκι.

Στο χώρο του σχολείου ακολούθησε μικρή σχολική εορτή κατά τη διάρκεια της οποίας ομάδα μαθητών και μαθητριών έψαλε τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα υπό την εποπτεία του Δ/ντη κυρίου Σιούλη Τριαντάφυλλου. Στη συνέχεια εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών μοίρασαν στα παιδιά αναμνηστικά ημερολόγια για το νέο έτος τα οποία σχεδιάστηκαν και τυπώθηκαν με πρωτοβουλία των γονέων, καθώς επίσης γλυκίσματα και χυμούς που προσέφεραν το Ζαχαροπλαστείο του κ. Ανδρέου και ο σεβαστός πατήρ Θεόκλητος αντίστοιχα. Ο σύλλογος καθηγητών του σχολείου προσέφερε στους μαθητές και τις μαθήτριες αναμνηστικές ευχετήριες κάρτες που σχεδιάστηκαν και τυπώθηκαν από την συνάδελφο κα Τζιάρα Ελένη.

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους συνέβαλαν εθελοντικά στην πραγματοποίηση της μικρής μας χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης και ευχόμαστε ολόψυχα σε εκείνους αλλά και σε όλη τη μαθητική κοινότητα να είναι ευτυχές και δημιουργικό το νέο έτος 2024.