28/03/2020 Ενέργειες για ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Καλούμε τους μαθητές μας που έκαναν εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ), να κάνουν είσοδο με τα στοιχεία τους (όνομα χρήστη, κωδικό πρόσβασης) και στις ΔΥΟ παρακάτω πλατφόρμες Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης:

e me και eclass

ώστε να μπορούν οι καθηγητές να σας δούνε και να σας προσθέσουν στα μαθήματα.

Για τα μαθήματα των καθηγητών που βρίσκονται στο eclass μπορείτε και εσείς να τα βρείτε και να στείλετε αίτημα εγγραφής, όπως μπορείτε να δείτε στο ακόλουθο βίντεο e-class: Σύνδεση μαθητών στην η-τάξη και εγγραφή σε μαθήματα

Επειδή οι καθηγητές θα ενημερωθούν με την λίστα των μαθητών που έχουν κάνει εγγραφή αύριο το βράδυ, οι καινούριοι μαθητές που θα εγγράφονται να μας ενημερώνουν στο e-mail του σχολείου.

Τέλος στην καρτέλα Ενημέρωση Μαθητών της ιστοσελίδας του σχολείου, μπορείτε να βρείτε ποια πλατφόρμα χρησιμοποιεί ο κάθε καθηγητής, η οποία θα ανανεώνεται συνέχεια.